Kinksi päis

«
»

Uudised

04/09/2017 10:55  Karuse kihelkonnakooli mälestusmärgi avamine.
2. septembril 2017 kogunes Köstrimäele suur hulk inimesi, et tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja avada üheskoos selleks puhuks Kinksi külla rajatud kingitus. 

Kingituseks rajas Kinksi Küla Selts endise kooli asukohale sümboolse klassiruumi ja kivist koolipingi, väärtustades sellega hariduse osatähtsust meie rahva ja riigi arengus ning kauni emakeele säilimisel. Laual olevasse avatud raamatusse on kirjutatud, et aastal 1717 alustas siin tegevust esimene talurahva kool Lõuna-Läänemaal - Karuse kihelkonnakool. Eesti Vabariigi kingitusena on kivipingile kinnitatud märgis "Eesti Vabariik 100 Kinksis 2.09.2017."  
Tervituskõned meelitasid mõtted kooliaega!
Kujuteldava klassiruumi avas Kinksi küla elanik, teenekas õpetaja, Hanila valla aunimetuse "Maasool" kandja Vaike Kruusmaa, teda abistas Kõmsi kooli õpilane Mirell.

Kujuteldavasse koolipäeva mahtusid esinemised Kõmsi kooli ja Virtsu kooli õpilastelt.

Klassiruumi paluti aukohtadele istuma kohale tulnud Hanila valla teenekad õpetajad (vasakult): Helga Tomingas, Ülle Pärnpuu, Asta Kukk, Vaike Kruusmaa, Laine Vesker, Helgi Täht, Linda Peensalu, Tiiu Eljandi ja Hermi Vain. Jagati teemakohaseid meenemärke ja infovoldikuid.
Ajalootundi pidas Olavi Vainu, kes õpetaja ja koolijuhi ametit pidanud Vatla ja Virtsu koolis.
Üks koolitund kulus ka tegijate ja toetajate tänamisele: OÜ Granito, MTÜ Vana ja Väärt, OÜ Haapsalu Trükikoda, MTÜ Hanila Valla Toetusgrupp, KÜSK Kohaliku omaalgatuse programm, OÜ Maitene, AS Lihula Maaparandus, AS Uninaks, Hanila Vallavalitsus ja palju vabatahtlikke.

Pärast söögivahetundi ja vihmasabinaid lõppes koolipäev Karuse kirikus, kus heategevuskontserdiga esinesid Tõnu Timm ja Jaanus Nõgisto. Tuluga toetati Hanila valla koole.

AITÄH KÕIGILE KAUNI SÜNNIPÄEVAPEO EEST!
Kinksi Küla Selts

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar